Rainy Manchester

Let me take you back to February. If you look through the window, the weather didn't change much, don't you think? ;)
Sometimes it's good when the situation decides instead of us. We didn't plan the trip to Manchester but we're happy that we had to go.
We were back with heads full of impressions, mainly thanks to Aneta Gancarz who gave us a list with 'must see' places. In other way we wouldn't know where to go, or what is really worth to see, especially if you have not much time. Aneta, thank you again :)
We just had a chance to see few of them, and it was raining, but it didn't matter. We love visiting new places and rainy Manchester had a special charm for us.
We've been there just before the Chinese New Year, that's why you can see red pom poms everywhere.


Pozwólcie, że na chwilę przeniosę Was z powrotem do lutego. Jeśli spojrzymy za okno pogoda nie bardzo różni się od tej, którą wtedy mieliśmy ;)
Nie planowaliśmy wycieczki do Manchesteru. Dobrze jest jeśli czasem sytuacja nas zmusi, inaczej pewnie byśmy się nie wybrali, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Dzięki Anecie Gancarz wróciliśmy z głowami pełnymi wrażeń! Dziękujemy Ci jeszcze raz za nieocenioną pomoc i tak dokładną listę miejsc wartych zobaczenia :) Sami nie wiedzielibyśmy co warto zobaczyć, w którą ulicę warto skręcić, które drzwi otworzyć i wejść do środka, itd. ;)
Czas pozwolił nam zobaczyć zaledwie kilka miejsc z listy, a do tego padał deszcz, chwilami mocno. Nie miało to jednak znaczenia ponieważ bardzo lubimy odwiedzać nowe miejsca. Poza tym deszczowy Manchester miał dla nas wyjątkowy urok :)
Z wizytą byliśmy zaledwie kilka dni przed początkiem Chińskiego Nowego Roku stąd rozwieszone wszędzie czerwone pompony.
Zacznijmy od Chińskiej Dzielnicy.

All over the city we seen the bee emblems which symbolises industry. The worker bee was adopted as a motif for Manchester during the Industrial Revolution.


W całym mieście spotykaliśmy emblemat pszczoły, która symbolizuje przemysł. Pszczoła robotnica została jednym z symboli Manchesteru podczas rewolucji przemysłowej.For fans of football ;) we visited Manchester United stadium which is huge!

Dla fanów piłki nożnej ;) widzieliśmy stadion Manchaster United - jest ogromny!


At the end of our visit we went to see Trafford Centre, which is the biggest and the most architecturally diverse place I've ever seen.
What impressed us the most? The restaurants. It was amazing! Each restaurant looked as if the building itself was removed from the country whose cuisine offered.


Na koniec naszej wizyty pojechaliśmy zwiedzić (tak, zwiedzić ;D ) centrum handlowe Trafford Centre, które jest największym centrum handlowym i jednocześnie najbardziej zróżnicowanych architektonicznie miejscem, jakie kiedykolwiek widziałam.
Największe wrażenie zrobiła na nas część restauracyjna, która jest ogromnym promem wycieczkowym z rozgwieżdżonym niebem nad głową. Na najwyższym poziomie budynku, czyli zaraz pod niebem ;) znajdują się uliczki, w których umieszczono restauracje wyglądające jakby całe kamienice dosłownie wyjęto z krajów, których kuchnię oferują, i ustawiono jedną obok drugiej. Niesamowite wrażenie!We said goodbye to Manchester with the hope that we will be back and see further points from the list. Maybe this time will be sunny?

Pożegnaliśmy Manchester z nadzieją, że jeszcze wrócimy i zobaczymy kolejne punkty z listy. Może tym razem będzie słonecznie?

Comments

 1. Całkiem sporo, choć zaznaczyłaś, że to tylko wycinek z listy :0, czerwone pompony na drzewach, rozety, sklepienia w gwiazdy i niezwykłe centrum handlowe - niesamowite ;), mam nadzieję, że uda Wam się zrealizować kolejne pozycje na liście
  P.S. Mój faworyt to i tak nr 19 od końca ;), pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda, tylko wycinek, więc musimy wrócić ;) Mam nadzieję, że się uda. Zdjęcie 19te robiłam przez szybę samochodu, świetni się zgrały stare mury z tą taksówką :) Bałam się, że nie wyjdzie, bo praktycznie potem zawsze kasuję te zdjęcia, ale na szczęście wyszło :)
   Pozdrawiam ciepło :)))

   Delete
 2. centrum handlowe po zbóju ;), ten nowoorleański fragment świetny ale jakie tłumy ludzi ;)
  mnie zachwyciły te pszczele emblematy, zauważyłam je też na posadzce w tej katedrze, kościele ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tłumy niesamowite, a to był czwartek!
   Dobre masz oko ;) Tam wypatrzyliśmy pszczołę po raz pierwszy :) Był to budynek Town Hall, zerknij sobie w internecie na więcej zdjęć, niesamowity jest!

   Delete
 3. Ja po pierwszej fotce myślałam, że Chiny odwiedziliście :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tam chyba jest troszkę więcej słońca ;)))

   Delete

Post a Comment

Thank you for every word you leave :) I really appreciate it :)